CBD13W6M3600V5S
Overview of CBD13W6M3600V5S
Part NumberCBD13W6M3600V5S
ManufacturerPEI-Genesis
DescriptionCONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Price for CBD13W6M3600V5S
Specification of CBD13W6M3600V5S
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C