CMF551K6500FHBF
Overview of CMF551K6500FHBF
Part NumberCMF551K6500FHBF
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.65K OHM 1/2W 1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K6500FHBF Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K6500FHBF
Specification of CMF551K6500FHBF
Package
Bulk
Resistance
1.65 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)