CMF551K7600BHEA
Overview of CMF551K7600BHEA
Part NumberCMF551K7600BHEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 1.76K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
DatasheetsDownload CMF551K7600BHEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CMF551K7600BHEA
Specification of CMF551K7600BHEA
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
1.76 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)