CRCW06032R49FNEA
Overview of CRCW06032R49FNEA
Part NumberCRCW06032R49FNEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.49 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R49FNEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R49FNEA
Specification of CRCW06032R49FNEA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.49 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)