CRCW06032R67FKEAHP
Overview of CRCW06032R67FKEAHP
Part NumberCRCW06032R67FKEAHP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.67 OHM 1% 1/3W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R67FKEAHP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R67FKEAHP
Specification of CRCW06032R67FKEAHP
Series
CRCW-HP
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
2.67 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)