CRCW06032R70FKEAC
Overview of CRCW06032R70FKEAC
Part NumberCRCW06032R70FKEAC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 2.7 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R70FKEAC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R70FKEAC
Specification of CRCW06032R70FKEAC
Series
CRCW-C
Resistance
2.7 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)