CRCW06032R67FKEA
Overview of CRCW06032R67FKEA
Part NumberCRCW06032R67FKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.67 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R67FKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R67FKEA
Specification of CRCW06032R67FKEA
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Resistance
2.67 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)