CRCW0603300MJPTAHR
Overview of CRCW0603300MJPTAHR
Part NumberCRCW0603300MJPTAHR
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 300M OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300MJPTAHR Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300MJPTAHR
Specification of CRCW0603300MJPTAHR
Series
CRCW-HR
Resistance
300 MOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
500ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)