CRCW0603316RFKEBC
Overview of CRCW0603316RFKEBC
Part NumberCRCW0603316RFKEBC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 316 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603316RFKEBC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603316RFKEBC
Specification of CRCW0603316RFKEBC
Series
CRCW-C
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
316 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)