CRCW060331K6FKEA
Overview of CRCW060331K6FKEA
Part NumberCRCW060331K6FKEA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060331K6FKEA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060331K6FKEA
Specification of CRCW060331K6FKEA
Status
Active
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Supplier
Vishay Dale
Resistance
31.6 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Operating Temperature
-55C ~ 155C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)