CRCW060331K6FKTC
Overview of CRCW060331K6FKTC
Part NumberCRCW060331K6FKTC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 31.6K OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW060331K6FKTC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW060331K6FKTC
Specification of CRCW060331K6FKTC
Series
CRCW
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
31.6 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)