DDC144EU-7-F-50
Overview of DDC144EU-7-F-50
Part NumberDDC144EU-7-F-50
ManufacturerDiodes Incorporated
DescriptionPrebias Transistor SOT363 T&R 3K
DatasheetsDownload DDC144EU-7-F-50 Datasheet PDFPDF Icon
Price for DDC144EU-7-F-50
Specification of DDC144EU-7-F-50
Status
Active
Series
Automotive, AEC-Q101
Package
Bulk
Supplier
Diodes Incorporated
Transistor Type
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50V
Resistor - Base (R1)
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
68 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 500A, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)
500nA (ICBO)
Frequency - Transition
250MHz
Power - Max
200mW