DDC3024S15
Overview of DDC3024S15
Part NumberDDC3024S15
ManufacturerXP Power
DescriptionDC/DC DIN RAIL SUPPLY 15V 30W
DatasheetsDownload DDC3024S15 Datasheet PDFPDF Icon
Price for DDC3024S15
Specification of DDC3024S15
Series
DDC30 (30W)
DC Voltage - Input (Min)
9V
DC Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
15V
Current - Output (Max)
2A
Power (Watts)
30W
Efficiency
84%
Size / Dimension
2.22" L x 1.38" W x 3.58" H (56.4mm x 35.0mm x 91.0mm)