DTS24W21-39PD
Overview of DTS24W21-39PD
Part NumberDTS24W21-39PD
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39PD Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39PD
Specification of DTS24W21-39PD
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Orientation
D
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C