ERC55301K00FHEA600
Overview of ERC55301K00FHEA600
Part NumberERC55301K00FHEA600
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 301K OHM 1% 1/4W AXIAL
Price for ERC55301K00FHEA600
Specification of ERC55301K00FHEA600
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
301 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)