ERC55309R00FEEB500
Overview of ERC55309R00FEEB500
Part NumberERC55309R00FEEB500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
Price for ERC55309R00FEEB500
Specification of ERC55309R00FEEB500
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
309 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)