ERC55309R00FKEK500
Overview of ERC55309R00FKEK500
Part NumberERC55309R00FKEK500
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 309 OHM 1% 1/8W AXIAL
DatasheetsDownload ERC55309R00FKEK500 Datasheet PDFPDF Icon
Price for ERC55309R00FKEK500
Specification of ERC55309R00FKEK500
Package
Bulk
Resistance
309 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)