GCM2165C1H101GA16J
Overview of GCM2165C1H101GA16J
Part NumberGCM2165C1H101GA16J
ManufacturerMurata Electronics
DescriptionCAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0805
Price for GCM2165C1H101GA16J
Specification of GCM2165C1H101GA16J
Status
Active
Capacitance
100 pF
Tolerance
2%
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)