MFR25SFRF52-2K74
Overview of MFR25SFRF52-2K74
Part NumberMFR25SFRF52-2K74
ManufacturerYageo
DescriptionRES 2.74K OHM 1% 1/4W AXIAL
DatasheetsDownload MFR25SFRF52-2K74 Datasheet PDFPDF Icon
Price for MFR25SFRF52-2K74
Specification of MFR25SFRF52-2K74
Resistance
2.74 kOhms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)