RCM30DCSD
Overview of RCM30DCSD
Part NumberRCM30DCSD
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCSD Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCSD
Specification of RCM30DCSD
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia