RNCF2512BTE66K5
Overview of RNCF2512BTE66K5
Part NumberRNCF2512BTE66K5
ManufacturerStackpole Electronics, Inc.
DescriptionRES 66.5K OHM 0.1% 1/2W 2512
DatasheetsDownload RNCF2512BTE66K5 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RNCF2512BTE66K5
Specification of RNCF2512BTE66K5
Resistance
66.5 kOhms
Tolerance
0.1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
25ppm/C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)