RT0603FRE073R92L
Overview of RT0603FRE073R92L
Part NumberRT0603FRE073R92L
ManufacturerYageo
DescriptionRES 3.92 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload RT0603FRE073R92L Datasheet PDFPDF Icon
Price for RT0603FRE073R92L
Specification of RT0603FRE073R92L
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
3.92 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
50ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)