RWR80S69R8FRRSL
Overview of RWR80S69R8FRRSL
Part NumberRWR80S69R8FRRSL
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 69.8 OHM 2W 1% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S69R8FRRSL Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S69R8FRRSL
Specification of RWR80S69R8FRRSL
Package
Tape & Reel (TR)
Resistance
69.8 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)