SXT22416CA38-13.560M
Overview of SXT22416CA38-13.560M
Part NumberSXT22416CA38-13.560M
ManufacturerSuntsu Electronics, Inc.
DescriptionCRYSTAL 13.560MHZ 16PF SMD
DatasheetsDownload SXT22416CA38-13.560M Datasheet PDFPDF Icon
Price for SXT22416CA38-13.560M
Specification of SXT22416CA38-13.560M
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
50ppm
Frequency Tolerance
25ppm
Load Capacitance
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-30C ~ 85C
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)