T494X107K020AT
Overview of T494X107K020AT
Part NumberT494X107K020AT
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 100UF 10% 20V 2917
DatasheetsDownload T494X107K020AT Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X107K020AT
Specification of T494X107K020AT
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Capacitance
100 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)