T494X336M025AH
Overview of T494X336M025AH
Part NumberT494X336M025AH
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 33UF 20% 25V 2917
DatasheetsDownload T494X336M025AH Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X336M025AH
Specification of T494X336M025AH
Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
33 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)