T494X337M010AT
Overview of T494X337M010AT
Part NumberT494X337M010AT
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 330UF 20% 10V 2917
DatasheetsDownload T494X337M010AT Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X337M010AT
Specification of T494X337M010AT
Status
Active
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
330 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)