T494X687M004AT
Overview of T494X687M004AT
Part NumberT494X687M004AT
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 680UF 20% 4V 2917
DatasheetsDownload T494X687M004AT Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X687M004AT
Specification of T494X687M004AT
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
680 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)