628-43W2222-3T1
Overview of 628-43W2222-3T1
Part Number628-43W2222-3T1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-3T1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-3T1
Specification of 628-43W2222-3T1
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Primary Material
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A