628-43W2222-4N1
Overview of 628-43W2222-4N1
Part Number628-43W2222-4N1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-4N1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-4N1
Specification of 628-43W2222-4N1
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Primary Material
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A