6STD15PAU99R10X
Overview of 6STD15PAU99R10X
Part Number6STD15PAU99R10X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 6STD15PAU99R10X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD15PAU99R10X
Specification of 6STD15PAU99R10X
Package
Box
Connector Type
Plug, Male Pins
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.276" (7.00mm)