6STD15SAZ99S40X
Overview of 6STD15SAZ99S40X
Part Number6STD15SAZ99S40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 6STD15SAZ99S40X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD15SAZ99S40X
Specification of 6STD15SAZ99S40X
Package
Tray
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
Backset Spacing
0.465" (11.80mm)