6STD25SAM99B30X
Overview of 6STD25SAM99B30X
Part Number6STD25SAM99B30X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 25POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 6STD25SAM99B30X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD25SAM99B30X
Specification of 6STD25SAM99B30X
Package
Box
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
8.00in (0.203m)
Current Rating (Amps)
7.5A