6STD25SAT99S40X
Overview of 6STD25SAT99S40X
Part Number6STD25SAT99S40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Price for 6STD25SAT99S40X
Specification of 6STD25SAT99S40X
Package
Box
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.189" (4.80mm)