6STD37SAU99R40X
Overview of 6STD37SAU99R40X
Part Number6STD37SAU99R40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
Price for 6STD37SAU99R40X
Specification of 6STD37SAU99R40X
Package
Tray
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.276" (7.00mm)