6STD25SCT99S40X
Overview of 6STD25SCT99S40X
Part Number6STD25SCT99S40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 6STD25SCT99S40X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD25SCT99S40X
Specification of 6STD25SCT99S40X
Package
Tray
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.189" (4.80mm)