6STD37SAT99S40X
Overview of 6STD37SAT99S40X
Part Number6STD37SAT99S40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 37POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 6STD37SAT99S40X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD37SAT99S40X
Specification of 6STD37SAT99S40X
Package
Box
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.189" (4.80mm)