6STD25PCM99B30X
Overview of 6STD25PCM99B30X
Part Number6STD25PCM99B30X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB PLUG 25POS PNL MNT
DatasheetsDownload 6STD25PCM99B30X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD25PCM99B30X
Specification of 6STD25PCM99B30X
Package
Tray
Connector Type
Plug, Male Pins
Mounting Type
Panel Mount
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Current Rating (Amps)
5A