6STD15SCR99E10X
Overview of 6STD15SCR99E10X
Part Number6STD15SCR99E10X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Price for 6STD15SCR99E10X
Specification of 6STD15SCR99E10X
Package
Bulk
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Through Hole
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Current Rating (Amps)
7.5A