6STD25PAZ99S40X
Overview of 6STD25PAZ99S40X
Part Number6STD25PAZ99S40X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
DatasheetsDownload 6STD25PAZ99S40X Datasheet PDFPDF Icon
Price for 6STD25PAZ99S40X
Specification of 6STD25PAZ99S40X
Package
Box
Connector Type
Plug, Male Pins
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.465" (11.80mm)