6STD15SAT99S10X
Overview of 6STD15SAT99S10X
Part Number6STD15SAT99S10X
ManufacturerCONEC
DescriptionCONN D-SUB RCPT 15POS R/A SLDR
Price for 6STD15SAT99S10X
Specification of 6STD15SAT99S10X
Package
Box
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type
Board Edge, Through Hole, Right Angle
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.189" (4.80mm)