ABC50HEYN
Overview of ABC50HEYN
Part NumberABC50HEYN
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
DatasheetsDownload ABC50HEYN Datasheet PDFPDF Icon
Price for ABC50HEYN
Specification of ABC50HEYN
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness
10.0in (0.25m)