AE666R14B15P6
Overview of AE666R14B15P6
Part NumberAE666R14B15P6
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload AE666R14B15P6 Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R14B15P6
Specification of AE666R14B15P6
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
15
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
6
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC