AE666R14B15PN
Overview of AE666R14B15PN
Part NumberAE666R14B15PN
ManufacturerConesys
DescriptionCONN PLUG MALE 15POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload AE666R14B15PN Datasheet PDFPDF Icon
Price for AE666R14B15PN
Specification of AE666R14B15PN
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
15
Shell Size - Insert
14-15
Orientation
N (Normal)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
600VDC