C48-16R20-16S-100
Overview of C48-16R20-16S-100
Part NumberC48-16R20-16S-100
ManufacturerCinch Connectivity Solutions
DescriptionCONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload C48-16R20-16S-100 Datasheet PDFPDF Icon
Price for C48-16R20-16S-100
Specification of C48-16R20-16S-100
Connector Type
Plug, Female Sockets
Orientation
N (Normal)
Features
Cable Clamp, Coupling Nut
Cable Opening
1.033" (26.24mm)