CIR06CF-36A-51P-F80
Overview of CIR06CF-36A-51P-F80
Part NumberCIR06CF-36A-51P-F80
ManufacturerITT Interconnect Solutions
DescriptionCONN PLUG MALE 6POS SILVER CRIMP
Price for CIR06CF-36A-51P-F80
Specification of CIR06CF-36A-51P-F80
Number of Positions
6
Shell Size - Insert
36-A51
Orientation
N (Normal)
Contact Finish - Mating
Silver
Current Rating (Amps)
13A, 80A, 150A
Voltage Rating
900VAC, 1250VDC