CRCW0603300KJNTA
Overview of CRCW0603300KJNTA
Part NumberCRCW0603300KJNTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 300K OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300KJNTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300KJNTA
Specification of CRCW0603300KJNTA
Series
CRCW
Resistance
300 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)