CRCW0603316RFKEB
Overview of CRCW0603316RFKEB
Part NumberCRCW0603316RFKEB
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 316 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603316RFKEB Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603316RFKEB
Specification of CRCW0603316RFKEB
Series
CRCW
Resistance
316 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
100ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)