DTS24W21-39PC
Overview of DTS24W21-39PC
Part NumberDTS24W21-39PC
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39PC Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39PC
Specification of DTS24W21-39PC
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Orientation
C
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C