RCM30DCMT
Overview of RCM30DCMT
Part NumberRCM30DCMT
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMT Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMT
Specification of RCM30DCMT
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)